10.6 C
Skopje
Saturday, October 16, 2021

Милан ја доби битката за новата француска ѕвезда

Најчитани вести

Милан во последните денови на преодниот рок ќе комплетира уште еден трансефер, тврдат италијанските медуми.

Ново засилување за „росонерите“ треба да биде 23-годишниот Роман Фавре, кој важи за еден од најперспективните француски фудбалери.

После одличната сезона во Брест, Фавре е на радарот на многу европски гиганти, но Милан успеа да ја победи конкуренцијата.

Станува збор за офанзивен играч за врска, кој треба да биде наследник на Чалханоглу, а „росонерите“ за неговиот потпис ќе платат 15 милиони евра.

Фавре беше на мета на Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед, но реши да се пресели на „Сан Сиро“ каде очекува дека ќе има поголема минутажа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com