34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Милан четири месеци без Дуарте

Најчитани вести

Бразилскиот репрезентативец во редовите на Милан, Лео Дуарте успешно е опериран во Швајцарија, откако за време на ноемвриската репрезентативна пауза заработи повреда на ахиловата тетива на левата нога.

Дефанзивецот, кој летово потпиша петгодишен договор со Милан ќе мора да одмора четири месеци пред да се врати на теренот.

Дуарте беше редовен стартер откако стефано Пиоли го превзема тимот, но сега е принуден да паузира.

sportmedia.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com