29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Милан цели високо: „Росонерите“ го сакаат Фекир

Најчитани вести

Француските медиуми пишуваат дека Милан се вклучи во трката за фудбалерот на Лион, Набил Фекир. Овој 25- годишен фудбалер има уште една година од договорот со францускиот клуб, а во минатото беше пред траснфер во Ливерпул.

Напаѓачот минатата сезона одигра 39 натпревари за Лион на кој постигна 12 голови и запиша девет асистенции. „Франс фудбал“ пишува дека Милан покажал интерес да го ангажира Фекир, а Звонимир Бобан и Паоло Малдини сакаат да го вратат славниот италијански клуб на победничките патеки.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com