27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Милан тргнува по аргентински талент

Најчитани вести

Милан покажува сериозен интерес за ѕвездата на Расинг, Матијас Зарачо, пренесуваат италијанските медиуми.

21-годишниот офанзивен играч за врска го привлече вниманието на многу европски гиганти, но „росонерите“ покажуваат најсилен интерес во моментов.

Зарачо во договорот со Расинг има откупна клаузула од 25 милиони евра, но Милан во овој момент е спремен да понуди 18 милиони евра.

Новиот тренер Џампаоло игра со формациа 4-3-1-2, па Зарачо може да игра токму на позицијата зад двајца напаѓачи.

Тој е младински репрезентативец на Аргентина, а веќе дебитираше и за сениорската репрезентација на „гаучосите“. За Расинг до сега има одиграно 63 меча на кои постигна 5 гола и запиша 5 асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com