Home Спорт Милан со пресврт победа над Верона се врати на првото место

Милан со пресврт победа над Верона се врати на првото место

by admin

Тимот на Милан е повторно лидер на табелата во италијанската Серија А.

„Росо-нерите“ на госувањето кај Верона, со пресврт забележаа победа со 3-1.

Иако домаќините го отворија резултатот во 38-минута преку Параони, сепак во продолжението следуваа два гола на Тонали, а во самиот финиш и погодокот на Флоренци кој само две минути претходно влезе на местото на Ибрахимовиќ.

Со трите освоени бодови Милан се врати на 1.место и ја одржа предноста од два бода во одност на конкурентот за Скудетото, лутиот градски ривал Интер.

До крајот на сезоната во која остануваат уште две кола, Милан ќе ја пречека Аталанта, а во последното ќе гостува кај Сасуоло, додека тимот на Интер ќе игра со Каљари на гости и Сампдорија дома, но веќе задутре Интер го очекува значаен натпревар и тоа против Јувентус во финалето на Купот на Италија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More