18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Милан не е на првото место во Серија А за прв пат од четвртото коло

Најчитани вести

Серија А има нов лидер во поредокот, откако Интер синоќа го победи Лацио со 3:1 и го искористи саботниот „кикс“ на Милан кој остана без бодови (0:2) на гостувањето кај Специја.

Така, Милан ја загуби водечката позиција на која се наоѓаше од 4. до 21. коло во Италијанското фудбалско првенство.

Сега, тимот на Антонио Конте е прв со 50 бода, додека Милан е втор со 49.

Последен пат Интер стана шампион на Италија во сезоната 2009/10.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com