23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Милан и Ибрахимовиќ постигнале согласност за нов договор

Најчитани вести

Информациите од Италија велат дека Милан и Златан Ибрахимовиќ постигнале договор за следната сезона.

„Тутомеркатовеб“ информира дека по преговорите кои траеле неколку недели, Ибрахимовиќ се договорил со Милан.

Останува да се финализираат уште неколку детали пред договорот да биде потпишан и објавен јавно. Тоа се детали поврзани со бонуси за индивидуални и тимски цели.

Се верува дека платата на Ибрахимовиќ со новиот договор останува иста, седум милиони евра по сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести