29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Милан губи напаѓач кој се сели во Англија – свесно го жртвува

Најчитани вести

Како што пренесуваат бројни медиуми, Патрик Кутроне е пред заминување од редовите на Милана, а следна дестинација ќе биде Англија.

Играчот кој е продукт на младинската школа на „росонерите“, сезонава стана миленик на публиката на „Сан Сиро“. Младиот 21-гоидшен напаѓач на Милан беше вистински „џокер“, а сега Милан е спремен да се откаже од него и тоа свесно.

Кутроне ќе биде продаден на Вулверхемптон за 23 милиони евра и тоа свесно. Но тоа не е се сооглед на тоа што
на продажба ќе биде ставен и Андре Силва. Сето тоа за да се обезбедат средства за купување на нов голгетер.

Седумкратниот европски првак Милан сака да го купи аргентинскиот интернационалец од Атлетико Мадрид, Ахнел Кореа, најавија италијанските медиуми. Според најавите, Милан ќе треба да издвои 55 милиони евра за Кореа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com