33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Милан го претрпе третиот пораз по пет кола во првенството на Италија

Најчитани вести

Екипата на Милан синоќа загуби на гостувањето кај Торино со 2:1, иако до дваесетина минути пред крајот имаше водство преку Кшиштоф Пјонтек.

Торино до пресврт победата дојде со головите на Андреа Белоти кој погоди во 72. и 76. минута.

За Милан ова беше трет пораз во петте стартни рунди во Серија А. Со само шест бода од можни 15 „миланезите“ се на 13. место на табелата.
Торино со девет бода е на 6. позиција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com