7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Милан го објави второто засилување за новата сезона

Најчитани вести

Италијанскиот гигант Милан официјално го објави своето второ засилување во новата сезона. Се работи за босанскиот репрезентативец Раде Круниќ, кој пристигнува од Емполи за околу 8 милиони евра и добива договор за пет сезони.

Минатата сезона 25-годишниот играч од средниот ред зеде учество во 33 натпревари со 5 гола и 7 асистенции во Серија „А”.

Пред оваа зделка, Милан го привлече Тео Ернандез за 20 милиони евра од Реал Мадрид, а наскоро на „Сан Сиро” го очекуваат алжирскиот репрезентативец Исмаил Бенасер, кој исто настапуваше за Емполи.

Во моментов, Алжирецот е со својот национален тим на Купот на нации во Египет

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com