17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Милан води преговори со Дивок Ориги

Најчитани вести

Милан, во летниот преоден рок, има намера на „Сан Сиро“ да го донесе џокерот на јирген Клоп, Дивок Ориги. Белгиецот, по завршувањето на сезоната, како слободен играч ќе го напушти „Енфилд“.

Спортскиот директор на Милан, Паоло Малдини, решил да ги отвори преговорите со Ориги. Сезонава, Белгиецот, има одиграно само 14 натпревари, постигнал пет гола. Еден од нив против Милан во Лигата на шампионите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com