-5.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Миг Џегер уловен со 44 години помлада девојка од него – Неговата ќерка има 51, а избраничката 34 години

Најчитани вести

Поранешната балерина Мелани Хемрик (34) ужива на одмор во Мајами со Мик Џегер, кој е 44 години постар од неа.

Мелани и Џегер (78) не објавуваат често заеднички фотографии ниту се појавуваат во јавноста. Тие се запознале во 2014 година, само неколку дена пред тогашната девојка на Мајк, Л’Врен Скот, да биде пронајдена мртва во станот, а сега папараците ги уловија на плажа.

Мелани и Мик и овој пат не им дадоа шанса на фотографите да ги уловат како разменуваат нежности.

Мик е воздржан кога е во прашање објавувањето фотографии од заедничките моменти со Мелани, па на својот Инстаграм објави само слики од Мајами каде е сам.

Инаку, Мик Џегер има осум деца – има ќерка Карис (51) која ја доби со Марша Хант, потоа ќерка Џејд (50) од бракот со Бјанка Џегер, а потоа и ќерките Џорџија. (29) и Лизи (37), како и синовите Џејмс (36) и Габриел (23) од бракот со Џери Хол.

Тука е и Лукас (22) кога ја запозна Лусијана Морад. Последен во низата е неговиот син Деваро кога се ожени со Мелани. Покрај тоа, тој има и пет внуци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com