-1 C
Skopje
Saturday, January 16, 2021

Мигрант загинал откако бил прегазен од воз додека спиел на шините во Босна

Најчитани вести

Во Бихаќ синоќа се случила трагедија кога воз прегазил мигрант на шините.

Според зборовите на сведоците, возот се обидел да запре, но безуспешно. Наводно, мигрантот спиел и не успеал да се тргне од пругата, иако сирените предупредувале дека се приближува воз.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести