24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Мигрант загинал откако бил прегазен од воз додека спиел на шините во Босна

Најчитани вести

Во Бихаќ синоќа се случила трагедија кога воз прегазил мигрант на шините.

Според зборовите на сведоците, возот се обидел да запре, но безуспешно. Наводно, мигрантот спиел и не успеал да се тргне од пругата, иако сирените предупредувале дека се приближува воз.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com