18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Мигранти се стационираат на грчките острови, дали следната дестинација е Балканот?

Најчитани вести

Само на грчкиот остров Лезбос во текот на викендот пристигнале нешто помалку од 500 мигранти, пишуваат грчките медиуми повикувајќи се на Дирекцијата на грчката полиција надлежна за северниот дел на Егејското Море.

Од почетокот на месецов, заклучно со вчера, односно во првите осум дена од септември, според официјалните податоци од грчката Влада за ситуацијата на островите во источниот дел на Егејското Море, пристигнале 2.474 бегалци и мигранти

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com