10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Миа Костова не го покажува партнерот во јавност, а сега откри зошто е тоа така

Најчитани вести

Македонската водителка на „Бекстејџ“ или привремно екс водителка на естрадниот магазин, Миа Коста доста е активна на социјалните мрежи. Таа освен водителка е и македонска инфлуенсерка, па по нејзните објави на социјалните мрежи често може да видиме каде рекламира одредени брендови за козметика, накит, патување…

Исто така, оние кои ја следат на социјалните мрежи често ја прашуваат за разни совети, а најчесто ја прашуваат и за совети за самодоверба, а Миа има одговара на нејзините следбеници како да она бидат тоа што сакат да бидат, како да имаат витка линија, како да се шминкаат…. Од утро до ноќ, Костова постојано ги известува своите фанови што прави, каде е, кои се нејзините активности за тековниот ден, а кога има слободно време го користи за да се вклучи во живо и да разговара со они кои се тука, или пак да одговара на прашања на „Инстаграм“.

Така деновиве, Костова не беше таа која интервјуираше, туку преку социјалните мрежи одговараше на „Инстаграм“ прашања. Како и секогаш, така и сега беше искрена. Имено, некој од фановите ја праша зошто не го покажува својот партнер, Костова одговори:

„Сфатив дека она што сум јас не е и тој што е до мене. Не секој се носи со јавност, прегледи на инса и портали. Едноставно, решено ми е дека, мојот партнер никогаш нема да биде дел од она што сум јас на социјални мрежи“. На прашањето дали повторно би се фотографирала за „Plaуboy“, Миа вели дека никогаш повеќе не би направела таков чекор.

„Овде во МК повеќе не би направила таков чекор. Тогаш навистина бев многу млада, а и „Playboy“ не е зафрканција. Супер искуство и во позитивна и во негативна мисла. И да, фала на комплиментот“ одговара Костова./skopje24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com