1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Меџити: Не сум му дал ултиматум на Ахмети

Најчитани вести

Не е вистина ни дека подготвуваме независни кандидати за градоначалници во Тетово, Сарај и во Чаир. Имам редовна комуникација со претседателот Али Ахмети, без посредници, изјави за Плусинфо Меџити, демантираќи го написот на Алмакос.

Не сум му дал ултиматум на лидерот на ДУИ Али Ахмети, ниту учествувам во заговор за независни кандидатури за градоначалници во општините Тетово, Сарај и за Чаир, ако претседателот не ги отстрани од Влада и од партијата Бујар Османи и Артан Груби, изјави за Плусинфо потпретседателот на ДУИ Изет Меџити.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести