19.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април, неработен за ромската заедница

Најчитани вести

Меѓународниот ден на Ромите – 8 Април (петок) е неработен ден за припадниците на ромската заедница во Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на ромската заедница во земјава им го честитаат Меѓународниот ден на Ромите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com