Home » Метју Пери: Бев вљубен во Џенифер Анистон, тешко ми беше да снимам со неа

Метју Пери: Бев вљубен во Џенифер Анистон, тешко ми беше да снимам со неа

by Журнал.мк

Актерот Метју Пери откри многу досега непознати детали од неговиот живот во своите мемоари „Пријатели, љубовници и големата страшна работа“.

Тој откри и дека бил заљубен во својата колешка Џенифер Анистон.

Пред почетокот на снимањето на култната серија Пријатели, Метју ја запознал Џенифер во која веднаш се вљубил и мислел дека и таа ги има истите чувства кон него. Кога добил две работни места во еден ден, Haywire и во серијата, првата личност на која ѝ се јавил за да ја сподели добрата вест била Џенифер.

„Во ретроспектива, јасно ми е дека тоа ја натера да мисли дека ми се допаѓа премногу или на погрешен начин, а јас само ги влошив работите со тоа што ја замолив да излеземе. Таа одби, но рече дека сака да биде пријател со мене. Искомплицирав сè со тоа што реков: „Не можеме да бидеме пријатели“, напишал Пери во книгата.

На крајот и двајцата ги добија главните улоги во серијата Friends, а Пери призна дека занесот не му се намалил и дека поради тоа снимањето му било навистина тешко.

„Доволно рано на снимањето на „Пријатели“, сфатив дека сепак навистина ми се допаѓа Џенифер. Нашите поздрави и збогувања станаа непријатни. И тогаш ќе се прашав: „Колку долго можам да ја гледам? ” напишал тој.

Со текот на времето, неговата љубов со Анистон избледела, но тој признал дека имал чувства и за Лиза Кудроу и Кортни Кокс за време на снимањето на серијата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More