10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Метју Палмер во посета на Скопје

Најчитани вести

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, утре ќе престојува во работна посета на земјава.

Од Министерството за надворешни работи информираа дека Палмер ќе оствари средба со министерот Никола Димитров, со кого ќе дискутираат за севкупниот развој на билатерални односи меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, како и за поддршката од САД за евро-атлантските интеграции на нашата држава, а ќе бидат разменети и мислења за состојбите во регионот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com