32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Мета порача дека на функцијата останува до 2022 година

Најчитани вести

Албанскиот претседател Илир Мета по речиси тричасовното испрашување во парламентарната анкетна комисија со прва реакција се јави на неговиот профил на Фејсбук. Очевидно повеќе од задоволен тој наведува дека е среќен што по две години се вратил во Парлментот, но им порача на оние кои сакаат да го разрешат дека „институцијата претседател останува во одбрана на Уствот до 24 јули 2022 година, кога му завршува петгодишниот мандат“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com