-6.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Мета: Моите мисли и молитви се со Тетово

Најчитани вести

Со длабока загриженост и тага ја следам трагедијата што се случи во тетовската болница. Исклучително сериозен и вознемирувачки настан, особено за бројот на пријавени жртви, напиша албанскиот претседател Илир Мета на социјалните мрежи.

Тој изрази искрено и најдлабоко сочувство за загубените животи и, како што напиша, ја споделува големата болка со нивните семејства.

„Посакувам што побрзо заздравување на повредените. Изразувам целосна солидарност со државните органи на Северна Македонија, кои вложуваат максимални напори да спасат што е можно повеќе животи и да ја стават ситуацијата под контрола. Моите мисли и молитви се со Тетово, напиша Мета.

Трагедијата што вечерва се случи во Тетово е ударна вест во албанските медиуми, кои пренесуваат главно информации од македонските медиуми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com