6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021

Мета бара повторно пребројување на над 80 000 гласачки ливчиња

Најчитани вести

Претседателот на Албанија, Илир Мета, денеска побара пребројување на сите неважечки ливчиња, кои, како што рече, биле пет проценти или повеќе од 80.000 на парламентарните избори на 25 април.

Во објава на социјалните мрежи, Мета објави податоци од изборите во 2013 и 2017 година, според кои имало само 1,39 и 1,98 проценти неважечки ливчиња.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести