Home » Место покојник, во гроб во Бујановац пронајден митролез

Место покојник, во гроб во Бујановац пронајден митролез

by Журнал.мк

Припадници на МВР, Управата за криминалистичка полиција, во соработка со Полициската управа во Врање, по наредба на Вишиот суд во Врање, извршиле претрес во просториите на албанските гробишта во Бујановац и пронашле митралез во ковчегот.

На претресот присуствуваа и претставници на Исламската верска заедница во Бујановац. По наредба на Основното јавно обвинителство Врање, Одделение Бујановац, автоматот ќе биде испратен на вештачење.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More