32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Меси со емотивна порака до Енрике – Шефе со тебе сме, биди силен

Најчитани вести

Тажна вест пристигна вчеравечер од Шпанија откако беше обелоденето дека ќерката на Луис Енрике починала губејќи ја битката со тешката болест.

До Енрике и неговото семејство стигнуваат бројни пораки со сочувство во овие тешки моменти, а една од нив е и Лионел Меси кој му порача на Енрике да биде силен во овие моменти.

„Мое сочувство до Луис Енрике и неговата фамилија. Со тебе сме шефе, биди силен во овие моменти“, напиша Меси.

Енрике пред неколку месеци се повлече од селекторската функција поради семејни причини, но во јавноста се криеше точната причина. За жал, вечерва со соопштение од семејството на Енрике беше потврдена страшната вест – деветгодишната Хана по петмесечна борба со тешката болест денеска ја загуби најважната битка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com