4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Меси се сели во САД

Најчитани вести

Иако пред неколку дена потпиша за францускиот гигант ПСЖ, аргентинскиот интернационалец Лионел Меси веќе почнал да го планира и последниот трансфер во неговата клупска кариера. Меси потпиша 2-годишен договор со популарните „светци“ вреден 70 мил. евра, а откако ќе стави крај на соработката, Аргентинецот планира да направи трансфер во редовите на американскиот МЛС клуб, Интер од Мајами, каде ко-сопственик е поранешниот репрезентативец на Англија, Дејвид Бекам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com