-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Меси се пожали: Судијата сакаше да ме исклучи, да не играм на Ел Класико

Најчитани вести

Но, камерите и микрофонот на шпанската телевизија беа вклучени, на полувремето го уловија Лионел Меси како се жали на судијата.

Аргентинскиот фудбалер сакаше да каже дека судијата имал намера да го елиминира од Ел Класико следниот викенд. Доколку Меси добиеше жолт картон, тој ќе беше петти и нема да можеше да игра против Реал Мадрид во најголемото дерби.

На девет кола пред крајот Атлетико има бод повеќе од Барселона, додека три од Реал Мадрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com