34.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Меси постави нов рекорд во ЛШ

Најчитани вести

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, постигна гол против Дортмунд Борусија (3:1) во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, што му овозможи да постави нов рекорд во елитното натпреварување, пред напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и поранешниот играч на Реал Мадрид, Раул.

Вчеравечер Борусија Дортмунд стана 34. ривал на кого Аргентинецот му дал голчиј гол во Лигата на шампионите.

Раул и Роналдо ги совладале голманите на 33 различни екипи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com