7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Меси останува во Барселона до 2023 година

Најчитани вести

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси ќе потпише договор со каталонскиот клуб до 2023 година, рече Италијанецот, Фабрицио Романо, еден од најреномираните спортски новинари.

Меси во следните неколку дена ќе стави потпис на новиот договор со кој ќе се обврзе да игра за каталонскиот клуб уште една година.

Откако лани најави дека ќе си замине со промената на раководството во клубот, сепак Меси на крајот одлучи да остане во Барселона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести