10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021

Меси ограбен во хотелот во кој престојува во Париз

Најчитани вести

Не е се идеално за Меси во Париз. Имено најдобриот фудбалер на денешницата се соочил со една непријатна ситуација откако бил ограбен во хотелот во кој престојува во Париз.Содржината продолжува после огласот

Како на филм се случил грабежот во хотелот во Париз, откако крадците преку помошните скали се качиле на кровот, а оттаму потоа се спуштиле на терасата од апартманот на Меси и влегле во него, искористувајќи го моментот на отворената балконска врата, па украле сѐ што е вредно, од поголема сума на евра и накит.Меси е сместен во хотелот „Ројал Монсео“, хотел со пет ѕвезди. Но, од грабежот не настрадал само Меси, туку крадците провалиле уште во четири други соби, крадејќи исто така пари и накит кој го затекнале оставен од луѓето кои претстојувале во овој хотел.

Во хотелот прво не можеле да поверуваат дека имало грабеж, сѐ додека полицијата не дошла за да направи увид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com