Home » „Меси манијата“ во САД донесе и жестока физичка пресметка (ВИДЕО)

„Меси манијата“ во САД донесе и жестока физичка пресметка (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Интер Мајами и Далас одиграа спектакуларен осминафинален натпревар во Лига купот на Северна и Центална Америка, натпревар проследен со осум голови во регуларниот дел во кој на победа и пласман во четвртфиналето по изведување на пенали се радуваа Лео Меси и неговите соиграчи.

Аргентинскиот ас доминираше на теренот и со спектакуларен гол од слободен удар донесе изедначување од 4-4 откако неговиот тим имаше негатива од 4-2, но сенка на спектаклот останаа немилите сцени на трибините каде фан на Меси физички се пресмета со двајца навивачи на Далас.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More