15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

Меси има постигнато гол на 300 натпревари, најмногу во историјата на Ла Лига

Најчитани вести

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси го отвори резултатот на синоќешниот меч од шпанскиот шампионат со Селта (1:2).

Аргентинецот го одигра 300. натпревар во Ла Лига, на кој постигна барем еден гол. Ова е најдобриот резултат во историјата на натпреварувањето.

Второто место му припаѓа на поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, Раул со 186 натпревари на кои се запишал во листата на стрелците.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести