7.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Меси за еден викенд му донесе голема заработка на Мајкл Џордан

Најчитани вести

Откако пристигна во Париз, дресовите на Лео Меси пламнаа за неколку часа. Се што беше произведено и пуштено во продажба се потроши.

Дресовите на ПСЖ се под брендот „Ер Џордан“, а тоа значи дека дел од парите се слеваат на сметката на Мајкл Џордан.

Според договорот на „Најк“ со Мајкл Џордан, пет проценти од продажбата на производи од брендот „Ер Џордан“ се за славниот кошаркар.

Според пресметките на некои медиуми, Мајкл Џордан само за еден викенд заработил 6 милиони евра од продажбата на дресови на Меси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com