Home » МЕСИ ЗАЖАЛИ ЗОШТО НЕ ГИ СЛУШАЛ ЛЕКАРИТЕ Ковидот му предизвикал големи проблеми

МЕСИ ЗАЖАЛИ ЗОШТО НЕ ГИ СЛУШАЛ ЛЕКАРИТЕ Ковидот му предизвикал големи проблеми

by Журнал.мк

Фудбалерот на ПСЖ и аргентински репрезентативец Лионел Меси обелодени дека се соочува со многу здравствени постковид проблеми, пренесуваат француските медиуми.

Меси на почетокот на оваа година се зарази со коронавирусот, а аргентинскиот фудбалер тврди дека му било потребно многу време за да се врати во форма по закрепнување од болеста.

– Искрено, жал ми е што не ги слушав лекарите. Морам да кажам дека таа болест ме погоди и остави белег во мене. Особено на белите дробови – рече Меси.

Тој истакна дека по прележување на вирусот прерано се вратил на теренот, иако лекарите го советувале да мирува.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More