-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Меси е далеку од деби: ПСЖ против Стразбург без најголемите ѕвезди

Најчитани вести

ПСЖ вечерва на „Паркот на принцовите“ го пречекува Стразбур во рамки на 2.коло во Лига 1. 

Навивачите на домашниот тим ќе мораат да почекаат малку на дебито на Лионе Меси, бидејќи тој не е во составот за вечерашниот натпревар. Аргентинецот го одигра последниот натпревар пред еден месец и тоа за својата репрезентација на Копа Америка. Во средата им се приклучи на тренинзите на својот нов тим, па очигледно ќе му треба некое време за адаптација.

Денеска за ПСЖ нема да дебитираат ниту Серхио Рамос ниту пак Џанлуиџи Донарума, кои исто така се надвор од составот. Нејмар и натаму е повреден, па целиот фокус вечерва ќе биде на Килијан Мбапе. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com