Home » Меси двоен стрелец втор натпревар по ред за Интер Мајами

Меси двоен стрелец втор натпревар по ред за Интер Мајами

by Журнал.мк

Лионел Меси продолжува со ефикасните игри по трансферот во Америка. Аргентинецот ноќеска беше двоен стрелец за Интер Мајами во натпреварот од 1/16 финалето од Лига купот против Орландо Сити.

Интер Мајами победи со 3:1, а Меси погоди во 7, и 71. минута.

За 36-годишниот Меси ова е петти гол во три натпревари за американскиот тим. Тој е постигна два погодока на втор натпревар по ред.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More