Home » Меси го одработи првиот тренинг со Интер Мајами

Меси го одработи првиот тренинг со Интер Мајами

by Lina Muslija

Големата фудбалска ѕвезда Лионел Меси денес го имаше првиот тренинг со Интер Мајами.

Ова го објави прес-службата на клубот на својот Твитер профил, објавувајќи фотографија и напиша: „Извештај за првиот тренинг“.

Покрај Меси на теренот беше и Серхио Бускетс, уште едно големо засилување за Интер Мајами. Тие потпишаа договор со МЛС-лигашот до 2025 година.

Годишната плата на Меси ќе изнесува околу 60 милиони долари.

Меси има намера да дебитира за тимот на натпреварот од Лига купот против Круз Азул, кој ќе се одржи во петок на 21 јули.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More