9.8 C
Skopje
Sunday, December 4, 2022

Меси го нема во идеалниот тим на Копа Америка

Најчитани вести

Фудбалската федерација на Јужна Америка го објави идеалниот тим на Копа Америка 2019. Првенството на Јужна Америка заврши во неделата со триумф на Бразил. „Кариоките“ во финалето го победија Перу со 3:1, додека третото место и припадна на Аргентина.

Очекувано во идеалниот тим на шампионатот најмногу играчи, пет, има од Бразил, финалистот Перу е застапен со двајца фудбалери, а по еден играч имаат Уругвај, Чиле, Колумбија и Аргентина.

Аргентинецот кој се најде во идеалниот тим не е Лионел Меси, кој имаше многи примедби, особено по елиминацијата на Аргентина во полу-финалето, туку Паредес.

Идеалниот тим на Копа Америка 2019:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести