24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Меркел сака блокадата да продолжи до март

Најчитани вести

Германската канцеларка Меркел сака да ги задржи ограничувањата за спречување на ширењето на коронавирусот до 1 март.

Се очекува лидерите на 16-те германски држави да разговараат за можни чекори за олеснување на мерките кои беа донесени во ноември, а беа засилени во средината на декември.

Додека бројот на нови дневни инфекции опаѓа, расте загриженоста за влијанието на поинфективните видови на вирусот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com