23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Меркел прими различни вакцини – прва доза од „Астразенека“, а втора од „Модерна“

Најчитани вести

По вакцината на „Астразенека“ во април, германската канцеларка Ангела Меркел сега ја прими вакцината на „Модерна“ како втора доза.

Меркел (66) е вакцинирана пред неколку дена, рече нејзиниот портпарол, пренесува Би-би-си.

Експертите сметаат дека комбинацијата на вакцини против ковид можеби е добра идеја, но рано е да се каже со сигурност.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com