8.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка

Најчитани вести

Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа.

Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите Амалија и Виктор Кнавс.

И додека Меланија стандардно беше модерна и тренди без грешка во впечатлива зелена сукња со резбарени мотиви, поголемо внимание привлече нејзината 74-годишна мајка.

Нејзината мајка носеше фустан со А крој во сина боја со геометриски облици во вид на пруги во розеви и црвени нијанси и класични салонки соодветни на фустанот.

Нејзината мајка самоуверено чекореше низ тревникот во високи потпетици, сигурно гордеејќи се на својата ќерка, првата дама на САД. Мора да признаеме дека изгледа неверојатно за своите години./press24.mk

Погледнете: 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести