27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Меланија Трамп ги знае сите правила на добриот стил: Комбинацијата од овие две бои е полн погодок! (

Најчитани вести

Меланија уште еднаш демонстрираше како изгледа совршено стилски усогласена комбинација…

Првата дама била во посета на една клиника каде се дружела со мали деца, а за таа прилика уште еднаш избрала феноменален стајлинг. Мора да признаеме дека ништо помалку не ни очекувавме од неа.

Овој стајлинг на Меланија е совршен за деловната комбинација или некоја слична прилика. Благодарение на овогодишната најпопуларна боја таа ја збогати „строгоста“ која деловниот аутфит ја поседува.

Модните експерти велат дека спојот на кафена и минт боја, томку како што ги искомбинира и Меланија, се победничка комбинација.

Стајлингот го направи интересен со ременот во нешто посветла нијанса на кафена боја. Овој аксесоар е феноменален бидејќи ја нагласува половината и фигурата ја прави поскладна.

Дали на вас ви се допаѓа комбинацијата од овие две бои?

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com