-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Мекен ќе остане во Торино

Најчитани вести

Најдоброто од Италија, тимот на Јувентус, сака многу побрзо од очекуваното да го откупи договорот на американскиот интернационалец Вестон Мекен.

Крилниот напаѓач актуелната сезона ја одработува како позајмен играч од редовите на германскиот бундеслигаш Шалке, но „старата дама“ има право да го откупи неговиот договор до крајот на актуелната сезона. Мекен ќе остане во Торино доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 19 мил. евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com