21.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Медведев: Санкциите против Русија се безвредни кога се во прашање енергијата и храната

Најчитани вести

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, оцени дека Русија ги има сите можности да спречи кризи со храна.

„Никој сè уште не собрал на ТВ и на интернет. За тоа се потребни полиња и земјоделска опрема, ѓубриво и раце за сеење леб, а не потпишување глупави одлуки“, напиша Медведев на „Телеграм“.

Дмитриј Медведев посочува дека земјите што увезуваат руска пченица и други прехранбени производи ќе имаат тешкотии без руските резерви, пренесуваат медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com