18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Медведев: Нема да дозволиме трета светска војна, но ќе одговориме на нападот

Најчитани вести

Русија нема да дозволи избувнување на Третата светска војна, но може да одговори веднаш и „супер силно“ во случај да биде нападната, изјави заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев.

Медведев вчера на Телеграм, по посетата на нуклеарниот центар во Саров, рече дека рускиот нуклеарен штит се состои од арсенал на најмодерни и најсигурни оружја што ги „ладат амбициите на оние кои се подготвени сами или со некого да ја започнат Третата светска војна, објави ТАС С.

Во случај на напад на Русија, ќе се обезбеди супер силен одговор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com