Home » Мега – трансфер: ПСЖ со 300 милиони евра следното лето ќе тргне по Халанд!

Мега – трансфер: ПСЖ со 300 милиони евра следното лето ќе тргне по Халанд!

by Lina Muslija

Се чини дека во ПСЖ имаат намера што побргу да го заборават Килијан Мбапе, кој и дефинитивно се покажа дека само парите го интересираат, па така има намера следниот јуни да активира вистинска “бомба“ на пазарот.

Имено “светците“, барем според некои медиуми во Франција и Англија, со 300 милиони евра има намера да го купи Ерлинг Халанд од Сити, таа сума може да дојде и до 350 милиони и да му даде плата најмалку од 70 милиони евра нето, на годишно ниво.

Секако дека за ова се прашува и самиот Манчестер Сити.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More