17.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Меган прекршила строго правило на крштевката на синот!

Најчитани вести

Иако нејзината модна комбинација на прв поглед изгледала како да се вклопува со кодексот на облекување, и овој пат Меган отстапила од правилата

Откако станала дел од британското кралско семејство, Меган Маркл (37) често ги крши правилата кои инаку се составен дел од протоколот и однесувањето.

Таа ја продолжила традицијата на облекување по свој вкус, не обѕирајќи се на правилата, и на крштевката на синот Арчи Херисон Маунтбатен – Виндзор.

Војвотката од Сасекс за овој важен ден облекла бел фустан со потпис на модната куќа Диор, со што го прекршила правилото за избор на моден дизајнер./ubavinaizdravje.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com