17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Меган по породувањето во лов на политика, додека Хари ќе биде „домаќинка“?

Најчитани вести

Овој Ден на вљубените, Меган Маркл и принцот Хари ќе го паметат целиот свој живот. На тој ден, следејќи го примерот на мајката на Хари, покојната принцеза Дијана, тие објавија дека очекуваат друго дете. Сега, кога конечно е официјално дека целосно се одрекле од кралскиот начин на живот, се поставува прашањето како ќе изгледа нивното секојдневие кога ќе се роди друго дете.

Без помош од британскиот суд, овој пар ќе мора да најде нов начин да го пополни својот дневен распоред. Медиумите, меѓу другото, рекламираа за тоа. Денот на жената на тој начин истакна дека Меган ќе тргне по патот на политиката по породувањето, додека принцот Хари ќе биде „домаќинка“. За љубовта и амбициите на Меган кон политиката се пишуваше и порано. Според гореспоменатите медиуми, Сасекс одлучи Хари да остане дома, да чува деца, додека Меган ќе го „лови“ својот сон. На принцот, наводно, му одговара тоа, имајќи предвид дека тој сè уште ќе има малку работи што треба да ги направи за јавноста.

‘Хари навистина ужива во родителството додека Меган„ шета “по состаноците. Имајќи предвид дека тој работи сериозно уште од тинејџерските денови, овој мир им се најде добро “, истакна изворот.

princ harry

Таа исто така покажа дека се грижи за политиката во август минатата година, кога го прекрши протоколот на кралското семејство за немешање на членови на семејството во политиката. Таа ова го рече на виртуелниот собир на апликации за гласање организиран од групата Кога сите гласаме, ко-претседаваше поранешната прва дама на САД, Мишел Обама и актерот Том Хенкс, во обид да се зголеми излезноста.

meghan markle

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com