18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Меган Маркл прогласена за највлијателна модна личност

Најчитани вести

Војвотката од Сасекс е прогласена за највлијателна модна личност за 2019 година, според онлајн пребарувањето за мода.

Базирано на онлајн резултатите за пребарување, поранешната актерка, е најпребарувана на платформата како влијателна модна икона.

Страницата на онлајн купување Lyst, ги колектирала пребарувањата на 104 милиони купувачи, базирани на тоа „чиј професионален стил бил најпребаруван при продажба, вести и спомнување на социјалните мрежи во последите 12 месеци“.

Lyst открил дека, во просек, изборот на Меган донел до зголемување од 216 проценти во пребарувањето на фустани и слично.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com