32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Меган Маркл очајно сака да добие судска постапка против отецот Томас! Во спротивно, ја чека финансиски колапс!

Најчитани вести

Меган Маркл, наводно, очајно сака да добие судски спор против нејзиниот татко Томас Маркл и „Дејли меил“, кои објавуваа приватни писма од Меган упатени до Томас, бидејќи губењето на овој спор може да ја натера да остане без ниту еден долар.

Имено, „Денот на жената“ тврди дека Меган и принцот Хари имаат значителни финансиски проблеми. Иако тие потпишаа повеќегодишни договори со Спотифај и Нетфликс, парот сè уште не ја добил својата прва плата. Извор за наведениот таблоид исто така тврди дека документарниот филм што принцот Хари и Меган Маркл го планираат со Опра Винфри може да не се реализира бидејќи ниту еден инвеститор не изразил желба да го финансира овој проект.

Покрај тоа, иако принцот Хари и Маркл се отворени за одржување говори на разни настани, никој исто така не покажа интерес да ги ангажира како гости-говорници.

На крајот на краиштата, има повеќе од доволно причина да се караат со кралицата, особено затоа што тоа може да ги лиши од своите кралски титули. ‘Тие знаат дека кралицата подигна ѕид околу себе, и тоа стана кристално јасно кога положи венец на Денот на сеќавање во Лондон.

Меган и Хари ги очекуваат неколку тешки месеци, а времето е пари, особено во нивниот случај “, изјави извор за Денот на жената. Затоа, единствената шанса за принцот Хари и Маркл да спречат целосен финансиски пад лежи во победата против Томас и Дејли меил. Сепак, се чини дека нивните шанси за победа се мали откако публикацијата тврди дека писмата на Маркл до нејзиниот татко не може да се сметаат за приватни. На крајот на краиштата, истите писма беа објавени во книгата на Омид Скоби и Каролин Дјуранд „Наоѓање на слободата“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com