4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

МЕГАН МАРКЛ ОЧАЈНА: Новото правило на кралицата ја шокираше војвотката

Најчитани вести

Претходно, кралицата Елизабета апсолутно се спротивстави на идејата на Меган Маркл да пишува мемоари и да ги објави.

Кралицата Елизабета е сосема свесна за протоколарните правила кои војвотката Меган ужива да ги крши, па конечно реши да стави крај на сето тоа.

Таа дознала за идејата Меган и Хари да посвојат уште едно куче од стационар, овојпат за малиот Арчи, па решила да воведе ново правило.

Тие работат во канцелариите во една од куќите на кралицата, а таа пак, не сака таму да влегуваат животни. Кралицата им кажала дека може да прават што сакаат на својот имот во Фрогмор, но не и во дворците кои се под нејзина надлежност.

Претходно, кралицата Елизабета апсолутно се спротивстави на идејата на Меган Маркл да пишува мемоари и да ги објави./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести